Vybírejte alba a přání, co jsou skladem na e-shopu. Jméno na album vám samozřejmě uzpůsobím na míru. Celé výrobky na zakázku nyní nevyrábím.

Jak vybrat svatební album?

Máte doma krásné fotky z vaší svatby, ale nevíte, jaké album pro ně vybrat, aby jim to slušelo? Poradím vám, jaký zvolit tvar alba, kolik listů budete potřebovat, a zjistíte, jaká alba jsou u nevěst nejoblíbenější. 

 

Jaký tvar svatebního alba je nejoblíbenější?

 

Tento týden jsem dělala malou anketu. Dozvěděla jsem se, že ty z vás, co už jsou pod čepcem, mají doma nejčastěji album čtvercové.

 

DSC03212

 

Čtverec působí opticky lépe, protože je pravidelný. Do čtvercových alb se hodí jedna velká fotka doprostřed nebo kompozice poskládaná do čtverce či diagonály. Velikost těchto alb bývá nejčastěji 25x25 cm nebo 30x30 cm.

 

DSC05677

 

Obdélník má tu výhodu, že v něm lépe vypadají obdélníkové fotky různě poskládané vedle sebe. Pokud si nejste jisté, zda to nebo ono, sáhněte raději po obdélníku. Většinou si necháte vytisknou obdélníkové fotky o velikosti 10x15 cm a těm to v obdélníkovém tvaru bude zákonitě slušet vždy. Obvykle jsou tato alba velká plus minus 22x30 cm.

 

DSC09142

 

Kolik listů je pro svatební album ideální?

 

Dále jste mi zahlasovaly, kolik máte v albu listů. Vyhrálo to 40 listů. Záleží ovšem na tvaru alba, kolik fotek dáte na jednu stránku a jak moc jich máte :)

 

DSC01002

 

Když dáte v průměru 2 fotky 10x15 cm na 1 stránku u klasických alb, tak je to celkem 160 fotek ve 40listovém albu.

 

DSC01047

 

Jak spočítat listy do alba?

 

Uvedu vám malý příklad. My jsme měli 45 hostů. Od fotografa jsme měli nafocený obřad + skupinovky, z hostiny jsme měli fotky od známých. Celkem jsem pak do alba vybrala 140 nej fotek :) Takže 40listové album bylo pro nás tak akorát.

 

DSC08994

 

Nejste si jistá, pro jaké album se rozhodnout? Ráda vám s výběrem pomohu. Napište mi a spočítáme to společně.

 

Vaše Petra Vipeta