Vybírejte alba a přání, co jsou skladem na e-shopu. Jméno na album vám samozřejmě uzpůsobím na míru. Celé výrobky na zakázku nyní nevyrábím.

5 tipů, jak snadno a hezky ozdobit klasická alba pro miminko

Narodilo se vám miminko a vám se pomalu plní mobil fotkami. Jedno odpoledne, kdy váš drobeček spí, k tomu sednete, fotky protřídíte a dáte vyvolat. Album, do kterého fotky budete lepit, máte už nějakou dobu doma. Sedíte před albem a přemýšlíte, jak ho hezky nazdobit, aby působilo jednotně a vy sobě i vašemu miminku vytvořili krásné vzpomínky? Mám pro vás 5 jednoduchých tipů, jak klasické album pro miminko vyšperkovat.

1. DO ALBA PATŘÍ PLOCHÉ OZDOBY

Ideálním zdobením klasických alb jsou papíry a samolepky. Při zdobení se vyhněte vypouklým nebo trojrozměrným ozdobám. Důvody jsou hned dva – jednak si 3D ozdobami můžete poškodit protilehlé stránky a fotky, do kterých velké ozdoby vytlačí svůj obrys, a jednak se vám album něpěkně nafoukne a nepůjde dobře zavřít.

Důležitý tip: Zdobení v albu střídejte jednou v horním a jednou v dolním rohu, jednou uprostřed stánky a jednou na okraji. Když budete shlukovat velké množství ozdob jen na jednom místě, album se vám v tom místě opět hodně nafoukne a deformuje. 

jak-ozdobit-album-pro-miminko2

2. VYSTŘÍHEJTE SI OZDOBY Z PAPÍRU

Pokud plánujete album zdobit jen střídmě a tak, aby se papíry nedotýkaly vašich fotek, můžete použít jakékoli obrázky, které si třeba vytisknete na tvrdší papír. Stačí je vystříhat a nalepit do alba. Je to nejjednodušší a nejlevnější způsob.

Důležitý tip: Jestli se ale papíry mají dotýkat fotek, pak sáhněte po scrapbookových papírech. Ty totiž neobsahují lignin, složku dřeva, která způsobuje vyblednutí fotek. Scrapbookové papíry mají na sobě označení: acid a lignin free, archivační nebo stálobarevné. Tyto papíry seženete v papírnictvích nebo obchodech se scrapbookovým materiálem jako je například tento.

jak-ozdobit-album-pro-miminko1

3. použijte jednu kolekci papírů

Pokud máte rády různorodý styl plný barev a tvarů, dopředu nic nemusíte plánovat a přidávejte ozdoby, které vám zrovna padnou do oka. Jestli se vám ale jako mě líbí jednotný styl, vyberte si jednu kolekci papírů a ozdobte celé album jenom tou. Dosáhnete tak celistvého vzhledu, který bude ladit od začátku alba do konce.

jak-ozdobit-album-pro-miminko21

4. TEXTY DO ALBA naPIŠTE NEBO VYTISKNĚTE

Pokud krásně píšete, tak do alba určitě pište rukou, vypadá to krásně a srdečně. Delší texty doporučuji psát tenkým fixem a na nadpisy si vybrat silnější kaligrafický fix.

Pokud ale škrábete jako já a vaše písmo se mění s vaší náladou, vytištěné texty jsou zárukou toho, že album bude jednotné. Texty jsem vytiskněte na tiskárně, rozstříhejte je a nalepte.,

Důležitý tip: Texty i fotky lepte do alba nejlépe oboustrannou lepicí páskou. Všem doporučuji tuto 6mm pásku, která má velký návin, dlouho vám vydrží a hlavně ji použijete na malé ozdoby i velké fotky. Tekutým a tyčinkovým lepidlům se úplně vyhněte, ta fotky a papír krabatí.

jak-ozdobit-album-pro-miminko4

5. PROČ STOJÍ ZA TO NAZDOBIT SI KLASICKÉ ALBUM

Výhodou zdobení klasických alb je, že mezi stránkami vytváříte mezery pro fotky, které se o sebe netřou. Samozřejmě můžete použít alba s prokladovými papíry, ale mezi námi, ty prokladové papíry mě vždycky hrozně štvaly. Mají sice své kouzlo, ale trhají se a muchlají. Proto vyrábím alba bez nich.

Stejně jako tohle album pro malého Francesca. Jeho maminka Wahida si přála přidat do alba hodně textů. Některé texty jsem rovnou vlepila na prvních pár stránek, kde je poměrně jasné, jaké fotky tam budou. Zbylé texty jsem připravila k nalepení (zezadu jsem je polepila oboustrankou, takže stačí jen strhnout ochranný papírek a přilepit).

Na celé jednoduché zdobení se podívejte ve videu a inpirujte se i pro své album.

 

 

A co je tím hlavním důvodem, proč byste měly zasednou k albům a trochu je nazdobit? Je to stav flow, do kterého se při tvoření dostanete. Je důležitý hlavně v prvních měsících s vaším miminkem, kdy se potřebujete zrelaxovat a přijít na jiné myšlenky. Mně osobně to moc pomohlo během prvního půlroku po narození mé dcery. Bylo to uvolňující a pro můj unavený mozek velmi osvěžující. Pak jsem s daleko větší lehkostí zvládala plačtivé dny i noci.

Přeji vám, ať si vytvoříte nádherná alba plná láskyplných vzpomínek. Ještě nemáte to své, kam byste fotky uložili? Vyberte si jedno z těchto prvních alb pro miminka.